يكشنبه, ارديبهشت 29, 1398

گروه انفورماتیک سپهر ارائه دهنده خدمات متنوع حوزه وب شامل طراحی سایت میباشد، جهت مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید.

رایان سرور ارائه دهنده خدمات برتر هاستینگ میزبان مطمئن وب سایت شماست

اعتیاد رایانه ای

اعتیاد ایرانی ها به بازی های رایانه ای

سایت مشرق نیوز مطلبی را تحت عنوانی که می بینید منتشر کرده که عیناً نقل می کنیم:

به گزارش گروه خواندنی های مشرق به نقل از فارس، بهروز مینایی اظهار داشت: بر اساس آماری که در انتهای سال ۸۹ استخراج شده سن بازی کنندگان بازی های رایانه ای در ایران از ۷ تا ۴۰ سال است که این محدوده سنی، ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار از جمعیت ۷۵ میلیونی ایران را تشکیل می دهند.
رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای افزود: از این جمعیت ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری، ۸۰ درصد با بازی آشنایی دارند و ۵۴ درصد نیز به صورت فعال بازی می‌کنند.
وی ادامه داد: این ۵۴ درصد بازی کننده از جامعه ۴۶ میلیونی بین ۷ تا ۴۰ سال ایران، بیش از ۲۰ میلیون بازی کننده حرفه ای فعال در ایران را تشکیل می دهند که به طور متوسط هر نفر، در روز ۲ ساعت بازی می کند و در مجموع ۲۰ میلیون بازی کننده فعال ایرانی، ۴۰ میلیون ساعت در روز، بازی می کنند.
وی ادامه داد: همچنین از ۲۰ میلیون بازی کننده در ایران، ۱۲ میلیون در جامعه مردان و ۸ میلیون در جامعه زنان هستند.
مینایی تصریح کرد: در دنیا نیز نسبت جامعه آماری بازی کنندگان در مردان به زنان، رابطه ۶۰ به ۴۰ است که این نسبت در ایران نیز وجود دارد.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی دنیای بازی

معضل اعتیاد به بازی های رایانه ای


مصرف مشروبات الکلی ، مواد مخدر، کشتار و شکنجه، تنها گوشه‌ای از وقایعی است که در این بازی‌ها نشان داده می شود و فرد مبادرت به انجام این کارها می کند.
به گزارش مشرق، معمولاً بازی‌های ویدئویی به دلیل جذابیت بصری و تعاملی که شخص با آن پیدا می‌کند، همواره مورد استقبال همه‌ی سنین قرار می‌گیرد. این استقبال همان‌طور که در سنین مختلف متفاوت است، در میزان پرداختن به این رسانه‌ی جدید هم متفاوت است. معمولاً خردسالان به دلیل نظارت بیشتر روی ساعات بازی با کنسول‌هایشان به صورت نرمال به بازی‌های ویدئویی می‌پردازند. امّا این نظارت روی نوجوانان و جوانان به دلیل بلوغ فکری معمولاً کمتر صورت می‌گیرد و آماج بازی‌های ویدئویی هم به سمت این سنین است.

ادامه مطلب...

پنج نشانه اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای

کره جنوبی شاید در زمینه شناسایی و درمان اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای در جهان برترین باشد، این کشور پس از اینکه پرسرعت‌ترین اینترنت جهان را در اختیار کاربرانش قرار داد،‌سالانه میلیون‌ها دلار سرمایه را صرف شناسایی و درمان اعتیاد به اینترنت و بازی‌های رایانه ای می‌کند.
بر اساس گزارشی که دولت کره در سال 2010 منتشر کرد،‌درحدود هشت درصد از جمعیت کشور کره‌جنوبی از 9 ساله تا 39 ساله به نوعی از اعتیاد به بازی یا اینترنت مبتلا هستند.
گروهی کره جنوبی را دریچه‌ای به سوی آینده بشریت می‌بینند،‌شاید دیگر کشور‌ها نیز در آینده‌ای نه‌چندان دور،‌زمانی که زیرساختار‌های تکنولوژیکی آنها به بهترین وضعیت ممکن برسد، شاهد موجی از اعتیاد کاربرانشان به بازی و اینترنت باشند.

ادامه مطلب...طب سنتی و درمان بیماری ها

مشاوره رایگان

تلفن مشاوره

09154457206

09154437206

شبانه روزی

طب جایگزین

رژیم درمانی

طب معصوم (ع)