هفت ماسک و لوسیون

هفت ماسک و لوسیون گیاهی برای یک هفته شما
پوست خشن و ناسازگارتان شما را خسته کرده و یا از جوش های تمام نشدنی که هر روز پیدایشان می شود خسته شده اید؟ کافی است سری به داروخانه بزنید و با دریافت داروهای شیمیایی که چند صد تومان برای تان خرج برمی دارد، پوستتان را آرام کنید.اما اگر نمی خواهید جیب تان را با خرید این داروها خالی کنید و مایلید از اثرهای مخرب محصولات شیمیایی دور بمانید ، بهتر است خودتان را به یک متخصص پوست تبدیل کنید و از معجزه داروهای ارزان قیمت طبیعی بهره مند شوید. اگر چیزی از درمان های گیاهی پوست نمی دانید ، با ما همراه شوید. ما شما را تا پیدا کردن این تخصص یاری می دهیم و در اولین قدم،برنامه روزانه ای را برای استفاده از ماسک های طبیعی به شما معرفی می کنیم.

روز اول:ماسک آب رسان خیار
اگر پوستتان خشن و خشک شده است و یا جوانی اش را از دست داده وقت آن است که به پوستتان آب رسانی کنید. برای این کار می توانید یک خیار متوسط را بدون پوست رنده کنید و آن را با یک قاشق غذاخوری روغن گلیسیرین ترکیب کرده و هر شب، به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید. تکرار این ماسک به مدت ۱۰ شب،آب رسانی مناسبی برای افرادی است که پوست خشک یا فوق العاده خشک دارند.
روز دوم:لوسیون خانگی ضد پیری
برای تهیه این لوسیون خانگی باید از گیاه دم اسب استفاده کنید. این گیاه را می توانید به راحتی از عطاری ها و داروخانه های گیاهی تهیه کنید و با استفاده روزانه آن، از بروز چین و چروک در سطح پوستتان پیشگیری کنید. این گیاه امروزه توسط بسیاری از کارخانه های تهیه مواد آرایشی و بهداشتی، برای تهیه لوسیون ها و کرم های درمان کننده چین و چروک استفاده می شود. برای شروع کافی است یک لیوان از جوشانده گیاه دم اسب را با یک استکان گلاب و دو قاشق غذا خوری سرکه ترکیب کنید و هر شب آن را با کمک پنبه یا پد روی پوست صورت و گردن خود بکشید.
چروک درمانی با حمام گیاهی
یکی دیگر از روش های درمان چین و چروک های سطحی پوست استفاده از حمام گیاه دم اسب است. برای تهیه جوشانده گیاه دم اسب کافی است ۲۰۰ گرم از این گیاه را با چهار لیوان آب جوش در ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید تا از این چهار لیوان تنها دو لیوان باقی بماند؛ سپس این جوشانده را به آب وان اضافه کرده و به مدت ۲۰ دقیقه دراین آب دراز بکشید. اگر تنها دوبار در هفته از این حمام گیاهی کمک بگیرید، می توانید چین و چروک های پوستتان را درمان کنید و از بیشتر شدن شان جلوگیری کنید.
روز سوم:با عصاره رازیانه جوان شوید
عصاره رازیانه اگر چه به صورت صنعتی در عطاری ها و داروخانه های گیاهی وجود دارد اما شما در منزل هم می توانید آن را تهیه کنید. تنها کافی است گیاه خشک شده رازیانه را از عطاری ها خریداری کنید و سه قاشق غذا خوری از آن را با دو لیوان آب جوش،دم کنید. پس از آن که آب به جوش آمد و یک لیوان از این مخلوط باقی ماند حرارت را خاموش کرده و آن را از صافی بگذرانید. سپس اجازه دهید عصاره به دست آمده از رازیانه خنک شود؛ پارچه ای نخی و سفید رنگ بردارید و آن را با عصاره خیس کرده و روی صورت بکشید. ۲۰ دقیقه دراز بکشید و هر گاه لازم شد عصاره رازیانه را روی پارچه اسپری کنید. عصاره رازیانه کمک می کند پوستی جوان و با نشاط و بدون چروک داشته باشید.

روز چهارم:لوسیون گل ختمی و درمان خشکی پوست
خشکی پوست هم از عواملی است که به بروز چین و چروک در سطح پوست منجر می شود. هر چه قدر میزان رطوبت پوست کمتر و میزان خشکی آن بیشتر باشد،چین و چروکهای ریز و عمیق تری در پوست نمایان می شود. برای پیشگیری از بروز این چین و چروک ها بهترین راه استفاده روزانه از لوسیون گل و برگ ختمی است. برای تهیه آن کافی است ۳۰ گرم از برگ و گل ختمی خشک شده را در دو لیوان آب بجوشانید و آن را صاف کنید. این جوشانده را پس از سرد شدن، هر شب بعد از پاک کردن کرم ها و مواد آرایشی از صورت تان روی پوست خود بزنید. این لوسیون علاوه بر آب رسانی به سطح پوست مانع از بروز چین و چروک در صورت می شود. شما می توانید این لوسیون را تا صبح روی پوست صورت و گردن خود حفظ کنید.
روز پنجم:ماسک مرطوب کننده گلیسیرین و خیار
تقویت سلول های پوست و آب رسانی مناسب به آن ها برای پیشگیری و درمان خشکی و چین وچروک عمیق پوست از مهم ترین توصیه هایی است که متخصصان زیبایی و پوست به مراجعه کنندگان خود می کنند. برای استفاده از این ماسک کافی است یک خیار متوسط را بدون پوست رنده کنید و آن را با یک قاشق غذا خوری روغن گلیسیرین ترکیب کرده و به مدت ۲۰ دقیقه هر شب روی پوست خود قراردهید. تکرار این ماسک به مدت ده شب، می تواند طراوت را به پوست های خشک و آسیب دیده برگرداند. برای تهیه این ماسک حتی می توانید از پوست خیار به تنهایی استفاده کنید. کافی است آن را رنده کنید و روی پوست خود بگذارید.
روز ششم:لوسیون گیاهی ویژه ۳۰ ساله ها
تمامی خانم هایی که به تازگی ۳۰ سالگی را پشت سرگذاشته اند،بهتر است از لوسیون گوجه فرنگی برای حفظ لطافت پوست و پیشگیری از خشکی و چین و چروک زودرس استفاده کنند. بسیاری از درمانگران شیوه های طبیعی، گوجه فرنگی را یکی از بهترین سبزیجات درمانگر پوست می دانند و معتقدند با کمک این گیاه،می توان از بروز چین و چروک پوست صورت جلوگیری کرد.برای تهیه این لوسیون طبیعی نیاز به دو گوجه فرنگی دارید. یکی ازآن ها را رنده کرده و کنار بگذاریدو دیگری را داخل مخلوط کن انداخته و به صورت مایع درآورید. این مایع را با یک قاشق غذا خوری آبلیموی تازه ترکیب کرده و کنار بگذارید. برای شروع کافی است ۲۰ دقیقه گوجه فرنگی رنده شده را روی تمامی پوست صورت و گردن خود قرار دهید؛ سپس آن را از صورت خود برداشته و یک دستمال نخی تمیز را درون مخلوط گوجه فرنگی و آبلیمو بیندازید و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی صورت خود قرار دهید؛ حالا وقت آن است که در محیطی آرام دراز بکشید و بعد از این زمان می توانید صورت خود را با آب نیم ولرم بشویید.
روز هفتم:ماساژ صورت با ماسک اسفناج
ماساژ صورت با ماسک اسفناج تأثیر زیادی در فرم گیری عضلات و سلامت سلول های پوستی دارد. این ماسک که با برگ های تازه اسفناج و شیر تازه پرچرب تهیه می شود،علاوه بر آب رسانی به سلول های پوست، به افزایش نشاط و شادابی آن ها هم کمک زیادی می کند. برای تهیه این ماسک کافی است سه عدد برگ اسفناج را در نصف لیوان شیر جوشیده و داغ بریزید و آن را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا برگ ها نرم و لطیف شوند. حالا وقت آن است که برگ ها را به وسیله صافی از شیر جدا کرده و پس از سرد شدن روی صورت خود خمیر کنید. اجازه دهید این برگ ها به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت تان بمانند. در این مدت می توانید خیلی آرام عضلات صورت تان را ماساژ دهید. پس از پایان این مدت با شیری که از تهیه ماسک باقی مانده،صورت تان را بشویید و اجازه دهید تا مدتی این شیر روی صورت تان باقی بماند؛سپس صورت تان را با آب خنک بشویید.
نکته: برای دریافت نتایج بهتر کافی است هر شب پیش از خوابیدن، از این ماسک ها و لوسیون های گیاهی استفاده کنید. این ماسک ها را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست تان نگه دارید. سپس صورت تان را با آب گرم بشویید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.