شنبه, خرداد 04, 1398

گروه انفورماتیک سپهر ارائه دهنده خدمات متنوع حوزه وب شامل طراحی سایت میباشد، جهت مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید.

رایان سرور ارائه دهنده خدمات برتر هاستینگ میزبان مطمئن وب سایت شماست

ورزش

ورزش در آب

تناسب و سلامت جسم : سیستم قلبی- عروقی مقاوم، ماهیچه های نیرومند و پرتوان، انعطاف پذیری، هماهنگی، چالاکی و تعادل همه از اجزاء تشکیل دهنده جسمی متناسب و سالم هستند که با پرداختن به ورزش در آب به دست می آیند و تقویت میشوند.
جنبه های درمانی : ورزش در آب به افراد آسیب دیده، اشخاصی که در دوران پس از جراحی یا بیماری شدید به سر میبرند کمک میکند تا بهتر و سریعتر بهبود یابند.
رهایی از تنش : ورزش کردن در یک محیط آرام بخش آبی به شما امکان میدهد تا تنشهای ناشی از کار، مشکلات و مسائل نگران کننده را فراموش کنید و به ذهن خود استراحت بدهید.
آسایش : تاثیر خنک کننده و حالت ماساژ مانندی که از حرکت در آب به وجود می آید، به ورزشکار کمک میکند بدون احساس گرما یا خستگی، به انجام حرکات بپردازد.
تفریح : محیط و تسهیلات استخر محل مناسبی برای تفریح و شادی است و ورزش را به کاری مفرح مبدل میکند.

ادامه مطلب...

توصیه ورزشی

● تاثیر ورزش بر سطح کلسترول خون
تحقیقی که اخیرا" انجام شده نشان داده است که فعالیت های بدنی طولانی مدت نسبت به فعالیت های ورزشی سخت و کوتاه مدت اثر بیشتری در کاهش سطح کلسترول خون دارند. اگر چربی خونتان بالا ست باید بدانید که تنها استفاده از رژیم غذایی کم چربی نمی تواند شما را در کاهش سطح کلسترول خونتان یاری نماید برای این امر باید میزان کالری دریافتی خود را نیز کنترل نمایید. به عبارت دیگر رژیم غذایی تنها هنگامی می تواند سطح کلسترول خون شما را تنظیم نماید که میزان کالری دریافتی نیز تا حد نرمال تقلیل یابد چربی های اشباع شده در گوشت و فرآورده های تهیه شده از شیر کامل در بدن انسان تبدیل به ماده ای به نام استن می شوند. کبد از این ماده برای ساختن کلسترول استفاده می کند. در صورتی که میزان کالری که شما می سوزانید بیش از آن حدی باشد که وارد بدن شما شده است بدن از استن برای تولید انرژی و جبران این کمبود استفاده می کند. به عبارتی دیگر ورزش با افزایش مصرف کالری و استفاده از استن در تولید انرژی و جبران کمبود کالری، از تجمع این ماده در بدن شما جلوگیری به عمل می آورد. حال نکته مهم این است، کدام ورزش برای شما مفید تر خواهد بود. ورزشهای سخت موجب بروز آسیب های عضلانی و به تبع آن دردها و کشیدگی ها و کوفتگی های ماهیچه ای می شود. لذا انجام آن می تواند موجب شود که شما تا چند روز بعد از انجام یک تمرین نتوانید تمرین دیگری را انجام دهید در صورتی که انجام فعالیت های سبک تر و طولانی مدت این آسیب ها را وارد ننموده و به شما اجازه می دهد تا با انجام یک فعالیت مستمر و همه روزه بدن خود را در کاهش سطح کلسترول خون یاری کنید.

ادامه مطلب...

رابطه ورزش و سلامتی

سال 1385 بیماری سندرم گیلن باره نصیب ما شد و زمین گیر شدیم،شرح بیماری را از جهت اینکه اطلاع رسانی داشته باشه و بتونیم خدمتی به هموطنان عزیزی که با این بیماری دست و پنجه نرم کردن یا هم اکنون به آن دچارشده اند بیان میکنیم.
صبح روز سیزدهم ماه رمضان سال 1385 عازم محل کارم بودم نزدیکی های دفتر کارم احساس کردم پشت پاهام داره مور مور یا به اصطلاح گز گز میکنه با خودم گفتم شاید چربی خونم رفته بالا بی خیالش شدم اما نزدیکی های ظهر بود دیدم کم کم این سوزش پشت پاها داره به قسمت های فوقانی بدن میرسه نزدیکی های افطار بود دیگه دستم و از دیواری می گرفتم و راه می رفتم و بالاخره آخرای شب زمین گیر شدم.
ابتدا فکر میکردم سکته زدم چون شب جمعه بود گفتم تا شنبه صبر کنم بعد میرم دکتر چون دیگه هیچ تحرکی نداشتم،همان روز جمعه در بخش اورژانس یه بیمارستان دولتی بستری شدم طبق معمول تعداد زیادی رزیدنت میومدن با کلی سوال و معاینه های فنی وغیر فنی سوالاتی میکردند منم جواب میدادم.
خلاصه فلج کامل افتاده بودیم رو تخت و چپ و راست سوال میکردند و هر چی من میگفتم یادداشت میکردن.
بالاخره چشم ما به جمال پزشک متخصص روشن شد و برای معاینه و تصمیم گیری نهایی تشریف آوردن با چند تا سوال فنی خیلی زود بیماری من و تشخیص دادند و دستور بستری شدن من ر ودربخش اورژانس صادر کردند.

ادامه مطلب...

ورزش مفید تر از دارو برای زنان است

متخصص طب فیزیک و توانبخشی گفت: ورزش برای زنان مفیدتر از دارو است و می تواند در پیشگیری از پوکی استخوان نقش مهمی داشته باشد.

دکتر محمد تقی حولی ساز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: ورزش در درمان بسیاری از بیماری ها هم به عنوان عامل پیشگیری و هم در درمان نقش اساسی دارد البته برای سنین مختلف نوع ورزش متفاوت است که متخصصان طب فیزیکی آموزش های لازم را در این زمینه دیده اند.

ادامه مطلب...

فواید یوگا برای برخی از مشکلات سلامتی

یـوگا از همان آغـاز پیدایش خود، فـواید بـی شماری را برای افرادی که آن را تمرین مـی کردند، نشـان داده اسـت. اخیراً شـواهـد نشان داده اسـت کـه ایـن ورزش بـرای افـرادی کـه مشـکلات خاص  سلامتی دارند، مثل کسانی کـه از فشـار خـون بـالا، فیـبرومـالژا و اسـکولیوز (خمیدگی طرفی ستون مهره ها) رنج می برند، بسیار مفید است

ادامه مطلب...

پشت میز کارتان ورزش کنید

این روزها ما بیشتر وقتمان را پشت میز کار و خیره به صفحه مانیتور کامپیوتر میگذرانیم. در این ساعات مجبورید پشت تلفن با مشتری ها صحبت کنید، ایمیل ها را بخوانید، گزارش هایتان را تایپ کنید، یا یک پروژه را ارزیابی کنید. اینکه مجبورید اینهمه کار را باهم انجام دهید به این معنی نیست که نمی توانید چند دقیقه ای هم در روز برای خودتان وقت بگذارید

ادامه مطلب...طب سنتی و درمان بیماری ها

مشاوره رایگان

تلفن مشاوره

09154457206

09154437206

شبانه روزی

طب جایگزین

رژیم درمانی

طب معصوم (ع)