يكشنبه, ارديبهشت 29, 1398

گروه انفورماتیک سپهر ارائه دهنده خدمات متنوع حوزه وب شامل طراحی سایت میباشد، جهت مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید.

رایان سرور ارائه دهنده خدمات برتر هاستینگ میزبان مطمئن وب سایت شماست

اخبار پزشکی

نارسایی در کبد

مصرف زیاد استامینوفن باعث نارسایی کبد می‌شود
محققان علوم پزشکی بر اساس تحقیقات جدید خود هشدار دادند که مصرف زیاد داروی استامینوفن خطر ابتلا به نارسایی‌های کبدی را افزایش می‌دهد.
این تحقیقات نشان داد: بسیاری از بزرگسالان آمریکایی که بیش از حد داروهای مسکن استامینوفن می‌خورند؛ در معرض خطر نارسایی حاد کبد هستند.
محققان دانشگاه نورث وسترن در اوانستون ایلینویز گفتند: استامینوفن (تیلنول) داروی ضد درد و مسکنی است که در آمریکا بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیرد و مصرف بیش از حد این قرص منجر به نارسایی حاد کبد می‌شود.

ادامه مطلب...

گفت و گو با دکترفریبرزمعطر


«راه درمان بسیاری از بیماری ها را می توان در طب سنتی ایرانی-اسلامی پیدا کرد»
دکتر فریبرز معطر دارای لیسانس داروسازی از دانشگاه فریدریکانای در دهۀ چهل شمسی به دانشگاه فلیپس ماربورگ رفت تا در زمینه فارماکوگنوزی(شناخت گیاهان دارویی و مواد مؤثر آن ها)ادامۀ تحصیل دهد و هم زمان مشغول به آموختن مبانی طب سنتی و اسلامی و اصول فیتوتراپی شد. برای آشنایی با مبانی طب ایرانی و اسلامی و مراجعه به منابع اصلی این علم،زبان های یونانی،عربی،سریانی،پهلوی و عبری را آموخت. در سال 1350 به ایران آمد و در دانشکدۀ داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با سمت استادیار فارماکوگنوزی و گیاهان دارویی به فعالیت مشغول شد و در سال 1381 ازهمین دانشگاه با درجۀ استادی بازنشسته شد. او که به تحقیق و فعالیت های علمی در زمینۀ فرمولاسیون و بررسی بالینی داروهای مختلف گیاهی مشغول است،اصول و مبانی طب سنتی و اسلامی و گیاه درمانی را هم معرفی و تدوین و مکتب داروسازی گیاهی را در کشور پیاده کرده است. به بهانۀ سال ها فعالیتش در این حوزه، با اوکه اکنون مدیریت مرکز تحقیقات کارخانۀ داروسازی گل دارو در اصفهان را بر عهده دارد گفت و گو کردیم.

ادامه مطلب...

۸۰ درصد بازی های رایانه ای مفید هستند

محمد صادق افراسیابی؛ مدرس دانشگاه و معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه ی خانه ی مهر شبکه ی جهانی جام جم گفت:۸۰ درصد بازی های رایانه ای مفید هستند و این بازی های فرصتهایی را برای پرورش فکری و رشد خلاقیت کودکان و نوجوانان به دنبال دارد.
به گزارش جهان، افراسیابی با اشاره به اینکه بازی های رایانه ای از سایر رسانه ها متفاوت است، خاطر نشان ساخت: در تلویزیون و سینما مخاطب موضوعات را از منظر تولید کننده فیلم و برنامه تلویزیونی دنبال می کند اما در بازی های رایانه ای مخاطب خودش را در بازی به عنوان شخصیت اول بازیهای رایانه ای احساس کرده و این موضوع در ایجاد حس همذات پنداری با شخصیت اصلی بازی نقشی اساسی دارد.

ادامه مطلب...

درمان بیماران از طریق گیم، شیوه موثر دنیای پزشکی

مشاور دفترآموزش سلامت به راهکارهای درمانی با استفاده از بازی‌های رایانه‌ای اشاره کرد و گفت: با بهره‌گیری از فناوری نوین (گیم) می‌توان در درمان بیماری‌های مزمن از قیبل افسردگی، آلزایمر، سرطان و غیره توفیق داشت.

به گزارش معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، امیرحسین اسدی ،در نشست کارگروه مشترک بازی درمانی تقویت حس موفقیت، خلاقیت و جمع پروری را از مزایای بازی های رایانه ای مناسب دانست و افزود: ساخت بازی های رایانه ای که نیاز به محیط اجتماعی داشته باشد می تواند در درمان بیماری افراد اجتماع گریز مفید باشد.

ادامه مطلب...

طب سنتی و درمان بیماری ها

مشاوره رایگان

تلفن مشاوره

09154457206

09154437206

شبانه روزی

طب جایگزین

رژیم درمانی

طب معصوم (ع)