شنبه, خرداد 04, 1398

گروه انفورماتیک سپهر ارائه دهنده خدمات متنوع حوزه وب شامل طراحی سایت میباشد، جهت مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید.

رایان سرور ارائه دهنده خدمات برتر هاستینگ میزبان مطمئن وب سایت شماست

اخبار نمایشگاه

آغاز اجرای طرح پایلوت

آغاز اجرای طرح پایلوت کشت گیاهان داروئی با اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار در 11 استان

پارسا- اجرای طرح پایلوت کشت گیاهان داروئی با اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری در 11 استان کشور آغاز شده است. مهندس غیبی مدیر کل دفتر امور منابع جنگلی سازمان جنگل ها و مراتع کشور در گفت وگو با خراسان با اعلام این خبر افزود: مبلغ یک میلیارد تومان برای اجرای طرح پایلوت کشت گیاهان داروئی در 11 استان کشور از سوی ستاد توسعه فناوری گیاهان داروئی معاونت علمی ریاست جمهوری اختصاص داده شده است. وی تصریح کرد: این طرح نمونه و پایلوتی از طرح ملی گیاهان داروئی خواهد بود که در نواحی رویشی مختلف در کشور در حال انجام است. در مرحله پایلوت, اجرای طرح کشت برخی گیاهان داروئی از جمله سماق, قره قاط, باریجه, آنغوزه, آویشن, مرزه کوهی, مورد, گل محمدی, رازیانه و همچنین گل زینتی نرگس در دستور کار قرار گرفته است. وی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح بحث فرآوری گیاهان داروئی نیز مدنظر قرار گرفته به نحوی که تجهیزاتی برای عصاره گیری, بسته بندی و دیگر الزامات فرآوری گیاهان داروئی فراهم شده است. این طرح د راستان های مازندران, آذربایجان شرقی, لرستان, سیستان و بلوچستان, کرمان, خراسان شمالی, سمنان, البرز و .... در حال اجراست.

اخبار اتحادیه

رئیس اتحادیه صادرکنندگان گیاهان داروئی کشور:
بیش از 95 درصد گیاهان داروئی کشور به صورت خام صادر می شود

بیش از 95 درصد گیاهان داروئی تولیدی کشور به صورت خام و فرآوری نشده به کشورهای مختلف صادر می شود. رئیس اتحادیه صادرکنندگان گیاهان داروئی کشور با اعلام این مطلب در گفت وگو با خراسان اظهار داشت: فرآوری گیاهان داروئی در کشور نیازمند سرمایه گذاری بسیار بالا و همچنین تجهیز آزمایشگاه های مناسب است در حالی که این شرایط هنوز در کشور مهیا نیست.آمارهای سال گذشته سازمان جنگل ها و مراتع کشور حکایت از صادرات سالانه 16 هزار تن گیاه داروئی به صورت خام به خارج از کشور داشت, آماری که به گفته رئیس اتحادیه صادرکنندگان گیاهان داروئی امسال افزایش چشمگیری داشته است.

ادامه مطلب...

جشنواره گیاهان دارویی

معرفي نخستين جشنواره ملي و نمايشگاه گیاهان دارویی ، فرآورده‌های طبيعي و طب سنتي ايران

سرزمين ايران از نظر تنوع گياهي، به خصوص از منظر گياهان دارويي، جايگاه منحصر به فردي در جغرافياي گياهي جهان دارد. بر اساس نظر گياه‌شناسان و پژوهشگران علوم مرتبط منابع طبيعي، تعداد گونه‌هاي گياهي ايران در حدود 8000 گونه است و تحقيقات دانش‌پژوهان كشور نشان داده است كه از اين تعداد بيش از 2500 گونه داراي خواص دارويي، عطري، ادويه‌اي، آرايشي و بهداشتي، رنگ دهنده، طعم دهنده، مكمل غذايي، كنترل كننده حشرات و علف هرز و ساير موارد هستند. به‌علاوه، از تعداد كل گونه‌هاي شناخته شده، نزديك 1730 گونه به عنوان گياهان بومي ايران ( اندميك) مي‌باشند كه تنها در سرزمين ايران رويش كرده و به عنوان يك ظرفيت انحصاري در كشور محسوب مي‌شوند.

ادامه مطلب...طب سنتی و درمان بیماری ها

مشاوره رایگان

تلفن مشاوره

09154457206

09154437206

شبانه روزی

طب جایگزین

رژیم درمانی

طب معصوم (ع)