جمعه, ارديبهشت 06, 1398

گروه انفورماتیک سپهر ارائه دهنده خدمات متنوع حوزه وب شامل طراحی سایت میباشد، جهت مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت به وبسایت این شرکت مراجعه نمایید.

رایان سرور ارائه دهنده خدمات برتر هاستینگ میزبان مطمئن وب سایت شماست

جمع آوری 4 هزار گونه گیاهی

جمع آوري ۴هزار گونه گياهي از منابع مختلف کشور در دستور کار باغ گياه شناسي شرق کشور قرار گرفت.
مدير مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي با اعلام اين مطلب به خراسان رضوي گفت: در حال حاضر هزار و ۵۰۰ گونه گياهي در اين باغ نگهداري مي شود.
دکتر مهدي کريمي افزود: باغ گياه شناسي شمال شرق کشور يکي از ۷ باغ مصوب زيرمجموعه باغ گياه شناسي ملي ايران است که قدمت ۴۰ ساله دارد و بعد از باغ گياه شناسي نوشهر مازندران دومين باغ گياه شناسي کشور محسوب مي شود.وي يادآور شد: باغ گياه شناسي شمال شرق کشور از نظر تنوع گياهي بي نظيرترين باغ گياه شناسي خاورميانه است.

وي به اهداف تاسيس و راه اندازي باغ گياه شناسي در شمال شرق کشور اشاره کرد و گفت: حفظ منابع ژنتيکي گياهي و جانوري، پژوهش و آموزش و توسعه گردشگري با تاکيد بر اکوتوريسم از مهم ترين اهداف اين باغ گياه شناسي است.
وي افزود: براي تجهيز اين باغ تفاهم نامه اي بين مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي استان و شهرداري منعقد شده است.
مدير طرح باغ گياه شناسي شمال شرق کشور هم در اين باره به خراسان رضوي گفت: امروزه باغ هاي گياه شناسي از جاذبه هاي فرهنگي و اقتصادي هرشهر يا منطقه در سطح جهان است.مهندس ابوالفضل عباسپور افزود: معمولا اولويت هاي فرهنگي اقتصادي و ملي اين کشور در باغ هاي گياه شناسي نمود پيدا مي کند.
وي گفت: مبادلات منابع ژنتيکي در بخش گونه هاي گياهي سالانه در حدود ۵۰۰ ميليارد دلار در دنيا است.
وي افزود: براساس ماده ۱۰۴ برنامه پنجم توسعه که تاکيد بر صادرات غيرنفتي دارد صدور منابع ژنتيکي ممنوع است مگر به دستور وزارت جهاد کشاورزي و يا سازمان حفاظت از محيط باشد.مهندس عباسپور تصريح کرد: اهميت باغ هاي گياه شناسي در اين است که تنوع گياهي را حفظ مي کنيم.
وي ادامه داد: امروزه در باغ گياه شناسي مشهد بيش از ۲۰۰ نمونه ژنتيکي گل داوودي وجود دارد.
وي گفت: از ۸هزار گونه گياهي شناسايي شده در کشور هزار و ۵۰۰ گونه گياهي در خراسان رضوي وجود دارد.


دستاوردها
مدير مرکز تحقيقات کشاورزي و منابع طبيعي استان در ادامه اين گفت وگو گفت: در حال برنامه ريزي برگزاري جشنواره طب سنتي با توجه به ظرفيت باغ گياهان دارويي هستيم و با دانشگاه علوم پزشکي در حال مذاکره ايم که به طور مشترک اين جشنواره را برگزار کنيم.
کريمي افزود: برگزاري جشنواره گل هاي داوودي را هم با همکاري شهرداري و سازمان پارک ها در حال برنامه ريزي داريم.وي گفت: به دنبال توسعه کشت مکانيزه و صنعتي گياهان دارويي هستيم و با توجه به ظرفيتي که در گياهان دارويي داريم با بزرگ ترين صادرکنندگان گياهان دارويي از کشور ارتباط برقرار کرده ايم و گونه هايي که مورد توجه است را قلمه زده و تکثير مي کنيم تا به صورت انبوه براي صادرات اقدام کنيم و درباره درختان ميوه هم همين راه را دنبال مي کنيم.طب سنتی و درمان بیماری ها

مشاوره رایگان

تلفن مشاوره

09154457206

09154437206

شبانه روزی

طب جایگزین

رژیم درمانی

طب معصوم (ع)