شارژر صابونی برای تلفن همراه موبایل پزشکی

تلفن همراه یکی از کثیف ترین گجت ها به حساب می آید! از آنجایی که هر روز با دست و سطوح مختلفی در تماس است معمولا دارای انواع و اقسام آلودگی است. در واقع برخی تحقیقات نشان داده که بسیاری از تلفن های همراه حتی از محیط توالت های عمومی هم آلوده تر هستند. حالا شما برای تمیز کردن تلفن تان از این همه آلودگی چه می کنید؟ تلفن را که نمی شود هر روز با آب و صابون شست. اما این ایده عالی راه حل خوبی است.

محققین يک شارژر برای تلفن های همراه طراحی کرده اند که می تواند علاوه بر شارژ باتری گوشی، آن را از حضور آلودگی های خطرناک پاکسازی کند. این شارژر که شبیه یک کیف آلمینیومی (به خاطر اینکه اشعه UV به بیرون نفوذ نکند و تاثیر سرطان زایی نداشته باشد) است، PhoneSoap نام دارد که با استفاده از تابانیدن اشعه UV-C برای ۳ تا ۵ دقيقه به تلفن، شمار زيادی از باکتری ها و میکروب ها را از بین می برد.

تابانیدن اشعه UV جهت از بین بردن آلودگی های میکروبی در حال حاضر برای تجهیزات بيمارستانی، پزشکی و اتاق های ایزوله بيماران به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. گفته می شود که با اين روش تا ۹۹٫۹% می توان از زدوده شدن عوامل بیماری زا و ناخواسته از سطوح اطمینان حاصل کرد.

فرايند میکروب زدايی در اين روش فاقد استفاده از هر گونه آب و يا تولید حرارت است و همین مسئله باعث می شود که هیچ خطری گوشی موبايل را تهديد نکند. اگر گوشی را در اين کیف بگذرايم صدای زنگ و همچنين پیام ها به خوبی به گوش می رسد و با قرار گرفتن گوشی در اين کیف، روند کاری آن نیز متوقف نخواهد شد.

این محصول فعلا به صورت يک ایده مطرح شده و منتظر پیدا شدن سرمایه گذار مناسب است. اما امیدواریم هر چه زودتر آن را به صورت یک محصول واقعی در بازار ببینیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.