آنژی پارس

آنژی پارس جدیدترین دارو برای افراد دیابتی می‌باشد. که شامل ۳ عدد کرم ۳۰ میلی‌گرمی و یک قوطی شامل ۹۰ عدد کپسول در هر بسته می‌باشد و قیمت آن ۲۵۷۴۰۰ تومان است.
موارد مصرف CAPSUL: بیمارانی که به دلایل مختلف نظیر نوروپاتی، تروما، استفاده از کفش نامناسب، سابقه‌ی زخم یا قطع قسمتی از پا، محدودیت حرکت و ابتلای طولانی مدت به دیابت دچار زخم پای دیابتی شده‌اند.

CREAM: ترمیم زخم پای دیابتیفواید : افزایش میزان گردش خون موضعی، اثر ضد ترومبوفلبیت، اثر ضد التهابی، اثر ضد ادم، افزایش میزان گردش مایع لنفی، به دام انداختن رادیکال‌های آزاد و آزادسازی NO از طریق اثرات آنتی اکسیدانیموارد منع مصرف: حاملگی و شیردهی، هرگونه بیماری همزمان با وضعیتی که در بهبود زخم ایجاد مشکل می‌کند نظیر انواع سرطان، بیماری‌های سیستم ایمنی، نارسایی کبدی و کلیوی، عفونت، مصرف الکل، رادیولوژی، شیمی‌درمانی، مصرف داروهای سرکوب کننده‌ی سیستم ایمنی از جمله کورتیکواستروییدها، وجود هرگونه اختلال انعقادی و مصرف داروهای ضد انعقاد
عوارض جانبی: هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته نیز گردد. اگر چه همه‌ی این عوارض در یک فرد دیده نمی‌شود ولیکن در صورت بروز هرگونه عارضه‌ای باید با پزشک با دکتر داروساز مشورت کرد. عوارض احتمالی این دارو عبادتند از: بثورات جلدی. خارش و عوارض گوارشی در افراد حساس به ژلاتین به کار رفته در پوکه کپسول و تغییر رنگ موقتی بافت (سبز رنگ) در محل استعمال کرم.
مقدار مصرف: میزان مصرف دارو و طول دوره‌ی درمان بسته به نظر پزشک و بر اساس دستورالعمل می‌باشد. میزان مصرف معمول ۲ عدد کپسول یک ساعت بعد از غذا همراه با یک لیوان آب می‌باشد. کرم آنژیو پارس روزانه دوبار در موضع استعمال می‌شود. لازم به ذکر است زخم مذکور با سرم فیزیولوژی و یا با آب ولرم و صابون شسته شده و سپس به طور کامل خشک گردد. سپس یک لایه‌ی ضخیم کرم دور زخم و یک لایه‌ی خیلی نازک از آن روی زخم مالیده شود. پس از مصرف حداقل نیم تا یک ساعت زخم باز بماند و سپس پانسمان گردد. طول یک دوره‌ی کامل درمانی بین ۸ با ۱۲ هفته متناسب با روند بهبودی بیمار خواهد بود. لازم به ذکر است از مصرف خودسرانه‌ی این دارو جدأ بپرهیزید.
« تولید آنژی پارس منطبق بر مصرف است »
میزان تولید داروی آنژی پارس در كشور حدود ۱۵۰۰ عدد هر دو ماه است كه این آمار منطبق است با افراد دیابتی كه رو به افزایش است در آینده‌ای نزدیك تولید این دارو به حدود ۹۰۰۰ عدد می‌رسد. امیرحسین جمشیدی رئیس اداره‌ی گیاهان دارویی و فراورده‌های طبیعی گفت: خوشبختانه از ۱۵ مرداد امسال داروی آنژی پارس به دو صورت كرم و كپسول در اختیار پخش قرار گرفته است و در داروخانه‌ها در حال توزیع است.وی در خصوص آمار تولید این دارو ادامه داد: در حال حاضر در داخل تهران ۹۶ داروخانه برگزیده این دارو پخش و در شهرستان‌ها در تعدادی از داروخانه‌ها مثل داروخانه هلال‌احمر مشهد، درمانگاه مطهری شیراز و داروخانه هلال احمر یزد قرار دارد و بقیه به صورت اورژانس عرضه می‌شود. تعداد داروخانه‌ها رو به رشد است و این دارو ارزان‌تر ارایه می‌شود.جمشیدی در خصوص قیمت این دارو اظهار داشت: تعداد این داروها ۱ عدد كرم دارو به همراه ۳۰ عدد كپسول است و با ۳ عدد كرم به همراه ۹۰ عدد كپسول قیمت هر پكیچ آنژیو پارس حدود ۲۵۰ هزار تومان است كه قیمت آن به صورت یك سوم در می‌آید.وی یادآور شد: قیمت این دارو برای افراد بی‌بضاعت بالا است. ما برای حل این مساله موضوع را در كمیسیون مطرح كردیم. بر مبنای هزینه‌ها این قیمت به دارو تعلق گرفته است. راهكار ما این است كه از طریق شركت‌های بیمه این مساله را جبران كنیم.

2 پاسخ
  • daroushafa
   daroushafa گفته:

   سلام محصول آنژی پارس جزو داروهای خاص می باشد لطفا ازداروخانه های دولتی مانند هلال احمر پیگیری بفرمایید .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.